Recent Results

2017 Open Division Series
Center Board Fleet Final
Captain/Boat   Boat type points/  place
Ethan Lantz Laser 4.7         12 1
Mason Lantz Laser Radial         14 2
Noah Lantz Laser Radial         20 3
Kent Deardorff Laser Radial         20 4
High DPN Fleet Final
Captain/Boat   Boat type points/  place
Bob Leonard/Luna Danza S2 6.9           8 1
Allyn Kostecki/Carpe Venum S2 6.9 (no spin)         14 2
Rhonda Loberg/Aldo Catalina 22         16 3
Dick Chadinha/Wave Dancer H-260 (no spin)         27 4
Sebastian Sellam Catalina 22         28 5
Deardorff RS Venture SE         30 6
John Butze Catalina 22         32 7
Low DPN Fleet Final
Captain/Boat   Boat type points/  place
Stan Furr Hobie G-a-wy         10 1
Dan Sprouls/Gone Postal Cr MK II          13 2
Paul Horstmann Hobie G-a-wy         16 3
Erik Wilson J70         16 4
Dave Davis MC         26 5
Steve Lantz Hobie G-a-wy         23 6
Open Division Combined Final
Captain/Boat   Boat type points/  place
Stan Furr Hobie G-a-wy         10 1
Dan Sprouls/Gone Postal Cr MK II          18 2
Erik Wilson J70         18 3
Bob Leonard/Luna Danza S2 6.9         21 4
Paul Horstmann Hobie G-a-wy         24 5
Mason Lantz Laser Radial         26 6
Allyn Kostecki/Carpe Venum S2 6.9 (no spin)         30 7
Dave Davis MC         37 8
Rhonda Loberg/Aldo Catalina 22         37 9
Steve Lantz Hobie G-a-wy         37 10
Noah Lantz Laser Radial         38 11
Ethan Lantz Laser 4.7         41 12
Kent Deardorff Laser Radial         45 13
Sebastian Sellam Catalina 22         50 14
Dick Chadinha/Wave Dancer H-260 (no spin)         53 15
Deardorff RS Venture SE         53 16
John Butze Catalina 22         58 17
2017 C Scow Spring Series
Captain/  Final
Sail number Pnts Place
Brian Harris/BC 407 1 1
Burgum Family/LP 11 2 2
2017 C Scow Summer Series Final
Captain/sail #   points Position
Tom Stadum/LP 3 13 1
Brian Harris/BC407 20 2
Burgum Family/ LP 1 22 3
David Schlossman/LP 2 41 4
2017 Single race Cup awards:
C-Scow Memorial Day Cup Race:   no race  
Open Fleet Memorial day Cup Race: no race  
C-Scow Ostbye Cup-June 13th:   Brian Harris
C-Scow 4th of July Cup Race:   Tom Stadum
Open Fleet 4th of July Cup Race:   Mason & Noah Lantz
C-Brad Burgum-Love of Sailing Cup Tom Stadum
O-Brad Burgum-Love of Sailing Cup Bob Leonard
C-Scow Labor Day Cup Race:   Brian Harris
Open Fleet Labor Day Cup Race:   Mason & Noah Lantz
2017 Special Awards:
Most Improved Sailor:   Paul Horstmann
Turn Turtle Award:   Dick Chadinha
 
   
2016 Open Division Series
Center Board Fleet Final
Captain/Boat   Boat type points/  place
Mason Lantz Laser Radial           9 1
Noah Lantz Laser Radial         12 2
Kent Deardorff Laser Int         25 3
Evan Furr Club 420         31 3
High DPN Fleet Final
Captain/Boat   Boat type points/  place
Rhonda Loberg/Aldo Catalina 22           8 1
Barry Dallum Catalina 22         11 2
Paul Horstmann/Splash Catalina 18         16 3
Sebastian Sellam Catalina 22         25 4
Dick Chadinha/Wave Dancer Hunter 260         28 5
Low DPN Fleet Final
Captain/Boat   Boat type points/  place
Jeff Peltier/Island Rhythm Seaward 26         10 1
Stan Furr Hobie G-a-wy         12 2
Dan Sprouls/Gone Postal Cr MK II          18 3
Bob Leonard/Luna Danza S2 6.9         21 4
Dave Davis MC         23 5
Erik Wilson J70         24 6
Allyn Kostecki/Carpe Venum S2 6.9         46 7
Brad Schlossman/Gusto Cr 750 Sprint         45 8
John Eliason Nacra 5.2         52 9
Steve Erickson Lightning         59 10
David Scheer Cr 750 Sprint         59 10
Open Division Combined Final
Captain/Boat   Boat type points/  place
Jeff Peltier/Island Rhythm Seaward 26         15 1
Stan Furr Hobie G-a-wy         16 2
Mason Lantz Laser Radial         17 3
Noah Lantz Laser Radial         19 4
Dan Sprouls/Gone Postal Cr MK II          20 5
Erik Wilson J70         29 6
Bob Leonard/Luna Danza S2 6.9         30 7
Dave Davis MC         37 8
Rhonda Loberg/Aldo Catalina 22         54 9
Barry Dallum Catalina 22         54 10
Allyn Kostecki/Carpe Venum S2 6.9         57 11
Kent Deardorff Laser Int         59 12
Brad Schlossman/Gusto Cr 750 Sprint         64 13
Paul Horstmann/Splash Catalina 18         72 14
John Eliason Nacra 5.2         72 15
Sebastian Sellam Catalina 22         73 16
Evan Furr Club 420         81 17
David Scheer Cr 750 Sprint         81 17
2016 Open Division Handicap Series
Center Board Fleet  Average  Final
Captain/Boat   Boat type  points/   place
Noah Lantz Laser Radial    1.182 1
Mason Lantz Laser Radial    1.800 2
High DPN Fleet  Average  Final
Captain/Boat   Boat type  points/   place
Rhonda Loberg/Aldo Catalina 22    1.231 1
Barry Dallum Catalina 22    1.875 2
Paul Horstmann/Splash Catalina 18    2.111 3
 
Low DPN Fleet  Average  Final
Captain/Boat   Boat type  points/   place
Dan Sprouls/Big Bird Cr MK II     2.917 1
Bob Leonard/Luna Danza S2 6.9    3.071 2
Jeff Peltier/Island Rhythm Seaward 26    3.563 3
Stan Furr Hobie G-a-wy    3.571 4
Erik Wilson J70    4.000 5
John Eliason Nacra 5.2    4.000 5
Brad Schlossman/Gusto Cr 750 Sprint    4.200 7
Dave Davis MC    4.273 8
Allyn Kostecki/Carpe Venum S2 6.9    5.000 9
2016 C Scow Summer Series Final
Captain/sail #   points Position
Tom Stadum/LP 3   18 1
Brian Harris/ IC 407   21 2
Burgum Family/ LP 1 35 3
David Schlossman/LP 2 43 4
Rick Burgum/ LP 88 51 5
2016 Single race Cup awards:
C-Scow Memorial Day Cup Race:   Brian Harris
Open Fleet Memorial day Cup Race: Brad & Carol Schlossman
C-Scow Ostbye Cup-June 13th:   Tom Stadum
C-Scow 4th of July Cup Race:   Tom Stadum
Open Fleet 4th of July Cup Race:   Mason & Noah Lantz
C-Brad Burgum-Love of Sailing Cup Tom Stadum
O-Brad Burgum-Love of Sailing Cup Erik Wilson
C-Scow Labor Day Cup Race:   Brian Harris
Open Fleet Labor Day Cup Race:   Mason & Noah Lantz
2016 Special Awards:
Most Improved Sailor:   Noah Lantz

2015 Open Division Series
Center Board Fleet Final
Captain/Boat   Boat type points/  place
Kent Deardorff Laser Int           8 1  
Mason Lantz Laser Radial           9 2  
Noah Lantz Laser Radial         21 3
Evan Furr Club 420         24 4
NDSU 1 Club 420         27 5
NDSU 2 Club 420         30 6
Alan Denton Club 420         30 7
Dominic Todd Club 420         30 7
High DPN Fleet Final
Captain/Boat   Boat type points/  place
Barry Dallum Catalina 22           8 1  
Rhonda Loberg/Aldo Catalina 22         12 2  
Sebastian Sellam Catalina 22         15 3  
Mark Tieszen/Bella Precision 23         18 4  
Paul Hortsmann/Splash Catalina 18         24 5
Sam Jenkins/Linda Mae Santana 21         26 6
Thom Riley/Annatomical Catalina 25         31 7
Dick Chadinha/Wave Dancer Hunter 260         35 8
Mark Hellerud/Fancy Dancer Hunter 240         35 8
John Butze Catalina 22         35 8
Skip Dumeland Catalina 18         35 8
Low DPN Fleet Final
Captain/Boat   Boat type points/  place
Stan Furr Hobie G-a-wy           8 1  
Jeff Peltier/Island Rhythm Seaward 26           9 2  
Erik Wilson J70         17 3  
Bob Leonard/Luna Danza S2 6.9         20 4  
Dave Davis MC         20 5
Dan Sprouls/Big Bird Cr MK II          30 6
Brad Schlossman/Gusto Cr 750 Sprint         33 7
Allyn Kostecki/Carpe Venum S2 6.9         41 8
David Scheer Cr 750 Sprint         56 9
John Eliason Nacra 5.2         58 10
John Ommen B First 20         58 10
Open Division Combined Final
Captain/Boat   Boat type points/  place
Stan Furr Hobie G-a-wy         10 1  
Jeff Peltier/Island Rhythm Seaward 26         12 2
Kent Deardorff Laser Int         14 3
Mason Lantz Laser Radial         18 4
Erik Wilson J70         20 5
Bob Leonard/Luna Danza S2 6.9         24 6
Dave Davis MC         31 7
Dan Sprouls/Big Bird Cr MK II          37 8
Barry Dallum Catalina 22         41 9
Brad Schlossman/Gusto Cr 750 Sprint         51 10
Noah Lantz Laser Radial         53 11
Allyn Kostecki/Carpe Venum S2 6.9         55 12
Sebastian Sellam Catalina 22         66 13
Rhonda Loberg/Aldo Catalina 22         68 14
Sam Jenkins/Linda Mae Santana 21         74 15
Mark Tieszen/Bella Precision 23         74 15
Evan Furr Club 420         75 17
David Scheer Cr 750 Sprint         78 18
Paul Hortsmann/Splash Catalina 18         79 19
Thom Riley/Annatomical Catalina 25         85 20
NDSU 1 Club 420         91 21
NDSU 2 Club 420         94 22
Alan Denton Club 420         94 22
Dominic Todd Club 420         94 22
Dick Chadinha/Wave Dancer Hunter 260         94 22
Mark Hellerud/Fancy Dancer Hunter 240         94 22
John Butze Catalina 22         94 22
Skip Dumeland Catalina 18         94 22
John Eliason Nacra 5.2         94 22
John Ommen B First 20         94 22
2015 Open Division Handicap Series
Center Board Fleet  Average  Final
Captain/Boat   Boat type  points/   place
Mason Lantz Laser Radial    1.200 1
Kent Deardorff Laser Int    1.938 2
Noah Lantz Laser Radial    2.750 3
High DPN Fleet  Average  Final
Captain/Boat   Boat type  points/   place
Rhonda Loberg/Aldo Catalina 22    1.842 1
Mark Tieszen/Bella Precision 23    2.167 2
Sebastian Sellam Catalina 22    2.273 3
Barry Dallum Catalina 22    2.867 4
Thom Riley/Annatomical Catalina 25    3.500 5
Sam Jenkins/Linda Mae Santana 21    3.667 6
Paul Hortsmann/Splash Catalina 18    3.889 7
Low DPN Fleet  Average  Final
Captain/Boat   Boat type  points/   place
Stan Furr Hobie G-a-wy    2.938 1
Erik Wilson J70    3.250 2
Bob Leonard/Luna Danza S2 6.9    3.400 3
Allyn Kostecki/Carpe Venum S2 6.9    3.789 4
Dan Sprouls/Big Bird Cr MK II     4.111 5
Jeff Peltier/Island Rhythm Seaward 26    4.438 6
Dave Davis MC    4.909 7
Brad Schlossman/Gusto Cr 750 Sprint    5.636 8
2015 C Scow Spring Series  Final
Captain/sail #    points Position
Tom Stadum/LP 3             4 1  
Jeff Schlossman/ LP 2             5 2  
Burgum Family/ LP 1           6 3
Rick Burgum/ LP 88 12 4
2015 C Scow Summer Series Final
Captain/sail #   points Position
Burgum Family/ LP 1   14 1  
Roger Stadum/LP 3   19 2  
Rick Burgum/ LP 88 36 3
David Schlossman/LP 2 40 4
2015 Single race Cup awards:
C-Scow Memorial Day Cup Race:   Jeff Schlossman - LP2
Open Fleet Memorial day Cup Race:   Stan Furr - Hobie Get-a-Way
C-Scow Ostbye Cup-June 13th:   Jeff Schlossman - LP2
C-Scow 4th of July Cup Race:   Tom Stadum - LP3
Open Fleet 4th of July Cup Race:   Mason & Noah Lantz - Club 420
C-Brad Burgum-Love of Sailing Cup   Tom Stadum - LP3
O-Brad Burgum-Love of Sailing Cup   Mason Lantz - Laser Radial
C-Scow Labor Day Cup Race:   Doug Burgum - LP1
Open Fleet Labor Day Cup Race:   Mason & Noah Lantz - Club 420
2015 Special Awards:
Most Improved Sailor:   Mason Lantz  
Turn Turtle Award:   Carol Schlossman

2014 Open Division Series
High DPN Fleet Final
Captain/Boat   Boat type points/  place
Kent Deardorff/Laser Laser  Int.           8 1
Erik Wilson/Club 420 Club 420         13 2
Mason & Noah Lantz/Club 420 Club 420         19 3
Mark Tieszen/Bella Precision 23         20 4
Barry Dallum Catalina 22         22 5
Chris  Bredlow/Gumbo Laser Rad         27 6
Rhonda Loberg/Aldo Catalina 22         33 7
Sam Jenkins/Linda Mae Santana 21         35 8
Dominic Todd/Club 420 Club 420         36 9
Thom Riley/Annatomical Catalina 25         36 10
Sebastian Sellam Catalina 22         41 11
John Eliason/Club 420 Club 420         41 12
Mark Hellerud/Fancy Dancer Hunter 240         43 13
Dick Chadinha/Wave Dancer Hunter 260         44 14
John Butze Catalina 22         44 14
Denton Family/Club 420 Club 420         44 14
Low DPN Fleet Final
Captain/Boat   Boat type points/  place
Peltiers/Island Rhythm Seaward 26           8 1
Brad & Carol Schlossman/Gusto Corsair Sprint         13 2
Stan Furr/Zing Corsair MK II         18 3
Dan Sprouls/Big Bird Corsair MK II          21 4
Bob Leonard/Luna Danza S2 6.9         23 5
Dave Davis MC         27 6
Erik Wilson J70         32 7
Allyn Kostecki/Carpe Venum S2 6.9         33 8
David Scheer Corsair Sprint         45 9
John Eliason Nacra 5.2         50 10
John Ommen B First 20         55 11
2014 Open Division Handicap Series
High DPN Fleet  Average  Final
Captain/Boat   Boat type  points/   place
Mark Tieszen/Bella Precision 23    1.571 1
Erik Wilson Club 420    3.100 2
Kent Deardorff Club 420    3.583 3
Mason & Noah Lantz Club 420    3.600 4
Barry Dallum Catalina 22    4.125 5
Rhonda Loberg/Aldo Catalina 22    4.818 6
Chris  Bredlow Laser Radial    5.000 7
Low DPN Fleet  Average  Final
Captain/Boat   Boat type  points/   place
Stan Furr/Zing Corsair MK II    2.000 1
Allyn Kostecki/Carpe Venum S2 6.9    2.938 2
Erik Wilson J70    3.000 3
Peltiers/Island Rhythm Seaward 26    4.286 4
Dan Sprouls/Big Bird Corsair MK II     4.286 5
Brad & Carol Schlossman/Gusto Corsair Sprint    4.786 6
Bob Leonard/Luna Danza S2 6.9    5.333 7
2014 C Scow Spring Series  Final
Captain/sail #    points Position
Roger Stadum/LP 3           4 1
Burgum Family/ LP 1           6 2
Gary Ostbye/ LP 7           9 3
Jeff Schlossman/ LP 2 10 4
2014 C Scow Summer Series Final
Captain/sail #   points Position
Roger Stadum/LP 3 13 1
Burgum Family/ LP 1 15 2
Gary Ostbye/ LP 7 24 3
David Schlossman/LP 2 31 4
Rick Burgum/ LP 88 33 5
2014 Single race Cup awards:
C-Scow Memorial Day Cup Race: Jeff Schlossman (LP2)
Open Fleet Memorial day Cup Race: Anne & Jeff Peltier (Island Rhythm)
C-Scow Ostbye Cup-June 13th: Tommy Stadum (LP3)
C-Scow 4th of July Cup Race: Burgum Family (LP1)
Open Fleet 4th of July Cup Race: Stan & Evan Furr (Hobie Getaway)
C-Scow PLPOA Cup Race July 7th: Gary Ostbye (LP7)
C-Brad Burgum-Love of Sailing Cup James Burgum (LP1)
O-Brad Burgum-Love of Sailing Cup Brad and Carol Schlossman (Gusto)
C-Scow Labor Day Cup Race: Doug Burgum (LP1)
Open Fleet Labor Day Cup Race: Brad and Carol Schlossman (Gusto)
2014 Special Awards:
Most Improved Sailor: Mark Tieszen
Turn Turtle Award: John Eliason

2013 Open Division Series
High DPN Fleet Final
Captain/Boat   Boat type points/  place
Kent Deardorff/Laser-Int Laser (Int)         10 1  
Erik Wilson/Club 420 Club 420         13 2
Barry Dallum /Catalina 22 Catalina 22         18 3
Chris Bredlow Laser (Rad)         21 4
Rhonda Loberg/Aldo Catalina 22         32 5
Mark Tieszen/Bella Precision 23         34 6
Sebastien Sellam /Catalina 22 Catalina 22         34 6
Sam Jenkins/Linda Mae Santana 21         35 8
Mark Hellerude Hunter 240         42 9
John Eliason/Club 420 Club 420         42 9
Dominic Todd/Club 420 Club 420         43 11
Dick Chadinha/ Wave Dancer H260         45 12
Tom Riley/Annatomical Catalina 25         48 13
Low DPN Fleet Final
Captain/Boat   Boat type points/  place
Peltier's/Island Rhythm Seaward 26         10 1  
Bob Leonard/The Luna Danza S-2 6.9         12 2
Brad & Carol Schlossman/Gusto F750 Sprint         18 3
Dan Sprouls/Big Bird F24 MKII          24 4
Reed  Deardorff MC         35 5
Stan Furr/Zing F24 MKII          37 6
Allyn Kosgtecki/Carpe Venum S-2 6.9         38 7
John Ommen/B First 20 Alerion 28         56
2013 Open Division Handicap Series
High DPN Fleet  Average  Final
Captain/Boat   Boat type  points/   place
Erik Wilson/Club 420 Club 420    2.400 1
Sebastien Sellam /Catalina 22 Catalina 22    2.429 2
Kent Deardorff/Laser-Int Laser (Int)    3.286 3
Rhonda Loberg/Aldo Catalina 22    3.455 4
Mark Tieszen/Bella Precision 23    3.571 5
Barry Dallum /Catalina 22 Catalina 22    3.800 6
Chris Bredlow Laser (Rad)    3.857 7
Mark Hellerud Hunter 240    4.000 8
Dominic Todd/Club 420 Club 420    4.333 9
Sam Jenkins/Linda Mae Santana 21    4.833 10
Dick Chadinha/ Wave Dancer H260    5.000 11
Tom Riley/Annatomical Catalina 25    5.000 11
John Eliason/Club 420 Club 420    6.667 13
Low DPN Fleet  Average  Final
Captain/Boat   Boat type  points/   place
Bob Leonard/The Luna Danza S-2 6.9    2.286 1
Dan Sprouls/Big Bird F24 MKII     2.417 2
Peltier's/Island Rhythm Seaward 26    2.786 3
Brad & Carol Schlossman/Zing F750 Sprint    2.909 4
Reed  Deardorff MC    4.000 5
Allyn Kosgtecki/Carpe Venum S-2 6.9    4.636 6
Stan Furr/Zing F24 MKII     5.333 7
2013 C Scow Spring Series  Final
Captain/sail #    points Position
Burgum Family/ LP 1           1          1  
Gary Ostbye/ LP 7           2          2  
Roger Stadum/LP 3           2          2
2013 C Scow Summer Series Final
Captain/sail #   points Position
Burgum Family/ LP 1 12 1  
Roger Stadum/LP 3 15 2  
Gary Ostbye/ LP 7 26 3
Rick Burgum/ LP 88 38 4
David Schlossman/LP 2 40 5
2013 Single race Cup awards:
C-Scow Memorial Day Cup Race: Burgum Family (LP1)
Open Fleet Memorial day Cup Race: Brad and Carol Schlossman (Gusto)
C-Scow Ostbye Cup-June 13th: Burgum Family (LP1)
C-Scow 4th of July Cup Race: Burgum Family (LP1)
Open Fleet 4th of July Cup Race: Anne & Jeff Peltier (Island Rhythm)
C-Scow PLPOA Cup Race July 7th: Tommy Stadum (LP3)
C-Brad Burgum-Love of Sailing Cup Tommy Stadum (LP3)
O-Brad Burgum-Love of Sailing Cup Erik Wilson (Club 420)
C-Scow Labor Day Cup Race: Burgum Family (LP1)
Open Fleet Labor Day Cup Race: Brad and Carol Schlossman (Gusto)
2013 Special Awards:
Most Improved Sailor: Sebastien Sellem (Catalina 22)
Turn Turtle Award: Kent Deardorff (Laser)

2012 Open Fleet Series
Final
Captain/Boat   Boat type points/  place
Peltier's/Island Rhythm Seaward 26 1  
Brad & Carol Schlossman/Zing F24 MKII  2  
Bob Leonard/The Luna Danza S-2 6.9 3
Stan Furr/Hobie 18 Hobie 18 4
Reed  Deardorff MC 5
Kent Deardorff/Laser-Int Laser (Int) 6
Bredlow's/Wind Weaver Flying Scot 7
Dan Sprouls/Big Bird F24 MKII  8
Rhonda Loberg/Aldo Catalina 22 9
Sebastien Sellam /Catalina 22 Catalina 22 10
Dick Chadinha/ Wave Dancer H260 11
Mark Tieszen/Bella Precision 23 12
Evan Furr/Club 420 Club 420 13
John Ommen/?? Alerion 28 14
Allyn Kostecki/Carpe Venum S-2 6.9 15
2012 Open Fleet Handicap Series
 Average  Final
Captain/Boat   Boat type  points/   place
Bredlow's/Wind Weaver Flying Scot    1.026 3.125 1
Peltier's/Island Rhythm Seaward 26    0.904 3.1667 2
Reed Deardorff MC-Scow    0.909 3.3333 3
Stan Furr/Hobie 18 Hobie 18    0.993 3.9167 4
Kent Deardorff Laser (Int)    0.943 4.5 5
Bob Leonard/The Luna Danza S-2 6.9    0.931 4.5556 6
Brad & Carol Schlossman/Zing F24 MK11    0.925 4.9444 7
Rhonda Loberg/Aldo Catalina 22    1.101 5.7143 8
Dick Chadinha/ Wave Dancer H260    1.102 6.3 9
Evan Furr/Club 420 Club 420    1.129 6.5 10
Dan Sprouls/Big Bird F24 MK11    1.107 6.8125 11
Mark Tieszen/Bella Precision 23    1.000 8.25 12
Sebastien Sellam /Catalina 22 Catalina 22    1.000 8.7692 13
2012 C Scow Spring Series 
  Final
Captain/sail #    points Position
Gary Ostbye/ LP 7           9          1  
Burgum Family/ LP 1         10          2  
Roger Stadum/LP 3         15          3
Jeff Schlossman/ LP 2         15          4
Rick Burgum/ LP 88         17          5
2012 C Scow Summer Series
Final
Captain/sail #   points Position
Burgum Family/ LP 1 16 1  
Roger Stadum/LP 3 17 2  
Jeff Schlossman/LP 2 29 3
Gary Ostbye/ LP 7 34 4
Rick Burgum/ LP 88 44 5
2012 Single race Cup awards:
C-Scow Memorial Day Cup Race: Ben & James Burgum (LP1)
Open Fleet Memorial day Cup Race: Anne & Jeff Peltier (Island Rhythm)
C-Scow Ostbye Club-June 13th: Gary Ostbye (LP7)
C-Scow 4th of July Cup Race: Roger Stadum (LP3)
Open Fleet 4th of July Cub Race: Reed Deardorff (MC)
C-Scow PLPOA Cup Race July 7th: Doug & Joe Burgum (LP1)
C-Brad Burgum-Love of Sailing Cup Tommy Stadum (LP3)
O-Brad Burgum-Love of Sailing Cup Anne & Jeff Peltier (Island Rhythm)
C-Scow Labor Day Cup Race: Doug, Joe, & Ben Burgum (LP1)
Open Fleet Labor Day Cup Race: Stan & Evan Furr (Hobie 18)
2012 Special Awards:
Most Improved Sailor: Kent Deardorff
Turn Turtle Award: Tommy Stadum

2011 Open Fleet Series
Final
Captain/Boat   Boat type points/  place
Peltier's/Island Rhythm Seaward 26         10 1
Brad & Carol Schlossman/Zing F24 MKII          10 2
Bob Leonard/The Luna Danza S-2 6.9         14 3
Stan Furr/Hobie 18 Hobie 18         21 4
Chris Bredlow/Laser-Radial Rig Laser (Radial)         26 5
Reed  Deardorff MC         31 6
Rhonda Loberg/Aldo Catalina 22         37 7
Dan Sprouls/Big Bird F24 MKII          39 8
Kent Deardorff/Laser-Int Laser (Radial)         47 9
Evan Furr Club 420         53 10
Tom Frei/Montgomery 17 Monty 17         55 10
Dick Chadinha/ Wave Dancer H260         57 12
 
2011 Open Fleet Handicap Series
 Average 
Captain/Boat   Boat type    points/  
Chris Bredlow/Laser (radial rig) Laser (Radial) 1.018 2.688
Bob Leonard/The Luna Danza S-2 6.9 0.980 2.769
Stan Furr/Hobie 18 Hobie 18 1.038 3.313
Peltier's/Island Rhythm Seaward 26 0.932 3.368
Reed Deardorff MC-Scow 0.972 3.400
Brad & Carol Schlossman/Zing F24 MK11 0.939 3.529
Kent Deardorff Laser (Int) 0.986 5.000
Dan Sprouls/Big Bird F24 MK11 1.006 6.059
Rhonda Loberg/Aldo Catalina 22 1.000 6.077
Evan Furr/Club 420 Club 420 1.000 7.000
Tom Frei/Montgomery 17 Monty 17 1.000 7.250
         
2011 C Scow June Series 
  Final
Captain/sail #    points Position
Gary Ostbye/ LP 7         11               1
Burgum Family/ LP 1         16               2
Roger Stadum/P 3         18               3
Jeff Schlossman/ LP 2         22               4
Rick Burgum/ LP 88         35               5
Steve Foss LP 10           38               6
2011 C Scow Summer Series
Final
Captain/sail #   points Position
Burgum Family/ LP 1 10 1
Gary Ostbye/ LP 7 11 2
Roger Stadum/P 3 18 3
Rick Burgum/ LP 88 26 4
Jeff Schlossman/LP 2 27 5
Steve Foss/LP 10 41 6
2011 Single race Cup awards:
C-Scow Memorial Day Cup Race: Tommy Stadum/P3
Open Fleet Memorial day Cup Race: Pelteirs/ Island Rhythm
C-Scow Ostbye Club-June 12th: Burgum Family/ LP1
C-Scow 4th of July Cup Race: Burgum Family/ LP1
Open Fleet 4th of July Cub Race: Pelteirs/ Island Rhythm
C-Scow PLPOA Cup Race July 10th: Gary Ostbye/LP7
C-Brad Burgum-Love of Sailing Cup Doug & James Burgum/LP1
O-Brad Burgum-Love of Sailing Cup Brad and Carol Schlossman/Zing
C-Scow Labor Day Cup Race: Burgum Family/ LP1
Open Fleet Labor Day Cup Race: Pelteirs/ Island Rhythm
2011 Special Awards:
Most Improved Sailor: Stan & Evan Furr/Hobbie 18
Turn Turtle Award: David Schlossman/LP2 (2nd-Doug Burgum)
2010 Open Fleet Series
Final
Captain/Boat   Boat type points/  place
Mike Ostbye/Pursuit S-2 6.9           8 1
Peltier's/Island Rhythm Seaward 26         17 2
Brad & Carol Schlossman/Zing F24 MK11         19 3
Bob Leonard/The Luna Danza S-2 6.9         29 4
Dan Sprouls/Johnson 18 J-18         34 5
Stan Furr/Hobie 18 H getaway         36 6
Bredlow's/Wind Weaver Flying Scot         42 7
Kent Deardorff/Laser-Radial Rig Laser (Radial)         47 8
 Riley's/Annatomical Catilina 25         52 9
Reed & Kent Deardorff Club 420         53 10
Thom & Chris Thysell/Sand Piper Catilina 22         57 10
Chris Bredlow/Laser-Radial Rig Laser (Radial)         54 12
 
2010 Open Fleet Handicap Series
 Average 
Captain/Boat   Boat type  points/  
Peltier's/Island Rhythm Seaward 26 0.963 2.500
Bredlow's/Wind Weaver Flying Scot 1.013 3.875
 Riley's/Annatomical Catilina 25 1.053 4.375
Brad & Carol Schlossman/Zing F24 MK11 0.915 4.400
Bob Leonard/The Luna Danza S-2 6.9 0.981 4.500
Dan Sprouls/Johnson 18 J-18 0.976 4.500
Mike Ostbye/Pursuit S-2 6.9 0.874 4.786
Thom & Chris Thysell/Sand Piper Catilina 22 1.237 5.250
Stan Furr/Hobie 18 Hobie 18 0.972 5.500
Kent Deardorff Laser (Radial) 0.972
Reed & KentDeardorff MC-Scow 0.890
Julie Burgum/Moonlight Express Hunter 260 1.060
2010 C Scow June Series 
  Final
Captain/sail #    points Position
Gary Ostbye/ LP 7         15               1
Jeff Schlossman/ LP 2         21               2
Roger Stadum/P 3         23               3
Burgum Family/ LP 1         29               4
Rick Burgum LP/ 88         32               5
2010 C Scow Summer Series
Final
Captain/sail #   points Position
Burgum Family/ LP 1 11 1
Roger Stadum/P 3 15 2
Gary Ostbye/ LP 7 17 3
Jeff Schlossman/LP 2 24 4
Dave Olson/D 18 25 5
Rick Burgum/ LP 88 27 6
2010 Single race Cup awards:
C-Scow Memorial Day Cup Race: Burgum Family /LP1
Open Fleet Memorial day Cup Race: Mike Ostbye/Pursuit
C-Scow Ostbye Club-June 13th: Gary Ostbye/LP7
C-Scow 4th of July Cup Race: Steve Foss & Jeff Solum/LP10
Open Fleet 4th of July Cub Race: Nick Hovland/Pursuit
C-Scow PLPOA Cup Race July 7th: Gary Ostbye/LP7
C-Brad Burgum-Love of Sailing Cup Ben Burgum/LP1
O-Brad Burgum-Love of Sailing Cup Brad & Carol Schlossman/ Zing
C-Scow Labor Day Cup Race: Ben Burgum/LP1
Open Fleet Labor Day Cup Race: Mike Ostbye/Pursuit
2010 Special Awards:
Most Improved Sailor: Tommy Stadum
Turn Turtle Award: Tommy Stadum
2009 Open Fleet Series
Final
Captain/Boat   Boat type points/  place
Mike Ostbye/Pursuit S-2 6.9         11 1
Peltier's/Island Rhythm Seaward 26         17 2
Brad & Carol Schlossman/Zing F24 MK11         21 3
Bob Leonard/The Luna Danza S-2 6.9         22 4
Reed Deardorff MC-Scow         35 5
Bredlow's/Wind Weaver Flying Scot         40 6
Dan Sprouls/Johnson 18 J-18         42 7
Thom & Chis Thysell/Sand Piper Catilina 22         46 8
 Riley's/Annatomical Catilina 25         50 9
Stan Furr/Hobie 18 H getaway         51 10
 Burgum's/Moonlight Express Hunter 260         55 11
Rhonda Loberg/Joint Venture Capri 18         60 12
 
2009 Open FleetHandicap Series
Final
Captain/Boat   Boat type  points/   place
Bob Leonard/The Luna Danza S-2 6.9         16 1
Brad & Carol Schlossman/Zing F24 MK11         20 2
Bredlow's/Wind Weaver Flying Scot         26 3
Mike Ostbye/Pursuit S-2 6.9         28 4
Reed Deardorff MC-Scow         31 5
Peltier's/Island Rhythm Seaward 26         34 6
Thom & Chis Thysell/Sand Piper Catilina 22         40 7
Dan Sprouls/Johnson 18 J-18         40 8
 Riley's/Annatomical Catilina 25         45 9
Stan Furr/Hobie 18 Hobie 18         50 10
 Burgum's/Moonlight Express Hunter 260         51 11
Rhonda Loberg/Joint Venture Capri 18         60 12
2009 C Scow June Series 
  Final
Captain/sail #    points Position
Roger Stadum/P 3           1               1
Gary Ostbye/ LP 7           2               2
Burgum Family/ LP 1           4               3
Dave Olson/D 18           4               3
Jeff Schlossman/ LP 2           4               3
Rick Burgum LP/ 88           4               3
2009 C Scow Summer Series
Final
Captain/sail #   points Position
Gary Ostbye/ LP 7 28 1
Burgum Family/ LP 1 30 2
Roger Stadum/P 3 34 3
Jeff Schlossman/LP 2 35 4
Rick Burgum/ LP 88 42 5
Dave Olson/D 18 57 6
2009 Single race Cup awards:
C-Scow Memorial Day Cup Race: Burgum Family /LP1
Open Fleet Memorial day Cup Race: Mike Ostbye/Pursuit
C-Scow Ostbye Club-June 8th: Roger Stadum/P3
C-Scow 4th of July Cup Race: Burgum Family /LP1
Open Fleet 4th of July Cub Race: Mike Ostbye/Pursuit
C-Scow PLPOA Cup Race July 7th: Gary Ostbye/LP7
C-Scow Labor Day Cup Race: Burgum Family /LP1
Open Fleet Labor Day Cup Race: Brad & Carol Schlossman/Zing
2009 Special Awards:
Most Improved Sailor: Reed Deardorff
Turn Turtle Award: Brad Schlossman
2008 Open Fleet Series
Final
Captain/Boat   Boat type points/  place
Mike Ostbye/Pursuit S-2 6.9           8 1
Peltier's/Island Rhythm Seaward 26           8 2
Dan Sprouls/Johnson 18 J-18         18 3
Brad & Carol Schlossman/Zing F24 MK11         20 4
Bob Leonard/The Luna Danza S-2 6.9         28 5
Chris Bredlow/Laser Laser         34 6
Bredlow's/Gumbo Flying Scot         35 7
 Riley's/Annatomical Catilina 25         46 8
Stan Furr/Hobie Get-a-way H getaway         49 9
Allyn Kostecki/Carpe Ventum S-2 6.9         49 9
 Burgum's/Moonlight Express Hunter 260         50 11
Donna Bredlow/Laser 4.7  Laser         53 12
Rhonda Loberg/Coup de Vent Capri 16.5         54 13
Dick Chadinha/ Wave Dancer H260         56 14
2008 C Scow June Series 
  Final
Captain/sail #    points Position
Gary Ostbye/ LP 7         17               1
Jeff Schlossman/ LP 2         19               2
Roger Stadum/P 3         29               3
Burgum Family/ LP 1         30               4
Rick Burgum LP/ 88         46               5
2008 C Scow Summer Series
       
2008 C Scow Summer Series      
Final
Captain/sail #   points Position
Gary Ostbye/ LP 7 27 1
Burgum Family/ LP 1 31 2
Jeff Schlossman/LP 2 33 3
Roger Stadum/P 3 44 4
Dave Olson/D 18 54 5
Rick Burgum/ LP 88 58 6
       
2008 Single race Cup awards:
C-Scow Memorial Day Cup Race: Jeff Schlossman/LP2
Open Fleet Memorial day Cup Race: Mike Ostbye/Pursuit
C-Scow Ostbye Club-June 8th: Tom Stdum/P5
C-Scow 4th of July Cup Race: Burgum Family/LP1
Open Fleet 4th of July Cub Race: Mike Ostbye/Pursuit
C-Scow PLPOA Cup Race July 7th: Jeff Schlossman/LP2
C-Scow Labor Day Cup Race:
Open Fleet Labor Day Cup Race:
2008 Special Awards:
Most Improved Sailor: Gary Ostbye/ LP 7
Turn Turtle Award: Rhonda Loberg/Coup de Vent
2007 Open Fleet Series
Final
Captain/Boat   Boat type points/  place
Dan Sprouls/Johnson 18 J-18         10 1
Mike Ostbye/Pursuit S-2 6.9         11 2
Peltier's/Island Rhythm Seaward 26         14 3
Brad & Carol Schlossman/Zing F24 MK11         15 4
Roger Stadum/UM-7 M-16         28 5
Leonard's/The Luna Danza S-2 6.9         34 6
Stan Furr/Hobie Get-a-way H getaway         35 7
Chris Bredlow/Laser Laser         42 8
 Riley's/Annatomical Catilina 25         50 9
Bredlow's/Gumbo/420 Flying Scot         53 10
 Burgum's/Moonlight Express Hunter 260         57 11
Allyn Kostecki/Buccaneer Buccaneer 18         59 12
Donna Bredlow/Laser 4.7  Laser         61 13
R Loberg/Coup de Vent Capri 16.5         64 14
Bruce Ness/Justitium S-2 6.9         64 14
Dick Chadinha/ Wave Dancer H260         64 14
2007 C Scow June Series 
  Final
Captain/sail #    points Position
David Schlossman/ LP 2         13               1
Gary Ostbye/ LP 7         14               2
Burgum Family/ LP 1         18               3
Rick Burgum LP/ 88         31               4
2007 C Scow Summer Series
Final
Captain/sail #   points Position
Burgum Family/ LP 1 19 1
David Schlossman/LP 2 26 2
Gary Ostbye/ LP 7 32 3
Rick Burgum/ LP 88 40 4
Dave Olson/D-18 50 5
2007 Single race Cup awards:
C-Scow Memorial Day Cup Race: Burgum Family (LP1)
Open Fleet Memorial day Cup Race: Mike Ostbye (Pursuit)
C-Scow Ostbye Club-June 10th: Gary Ostbye (LP7)
C-Scow 4th of July Cup Race: Rick Burgum (LP88)
Open Fleet 4th of July Cub Race: Mike Ostbye (Pursuit)
C-Scow PLPOA Cup Race July 7th: David Schlossman (LP2)
C-Scow Labor Day Cup Race: Burgum Family (LP1)
Open Fleet Labor Day Cup Race: Tommy Stadum (UM 7)
2007 Special Awards:
Most Improved Sailor: Tommy Stadum (UM7)
Turn Turtle Award: James Burgum (LP7)
2006 Open Fleet Series
Final
Captain/Boat   Boat type points/  place
Peltier's/Island Rhythm Seaward 26         66 1
Mike Ostbye/Pursuit S-2 6.9         60 2
Leonard's/The Luna Danza S-2 6.9         54 3
B Schlossman's/Zing F24 MK11         51 4
Dan Sprouls/Johnson 18 J-18         46 5
Bredlow's/Gumbo/420 Flying Scot         44 6
Stan Furr/Hobie Get-a-way H getaway         38 7
Roger Stadum/UM-7 M-16         37 8
 Riley's/Annatonical Catilina 25         33 9
 Burgum's/Moonlight Express Hunter 260         31 10
R Loberg/Coup de Vent Capri 16.5         18 11
Bruce Ness/Justitium S-2 6.9         16 12
Dick Chadinha/ Wave Dancer H260         14 13
2006 C Scow June Series
Captain/  Final
Sail number   points Position
David Schlossman/ LP 2 9 1
Gary Ostbye/ LP 7 12 2
Burgum Family/ LP 1 17 3
Rick Burgum LP/ 88 28 4
2006 C Scow Summer Series
Captain/  Final
Sail number   points Position
Burgum Family/ LP 1 22 1
David Schlossman/LP 2 31 2
Gary Ostbye/ LP 7 34 3
Jeff Schlossman/LP10 54 4
Rick Burgum/ LP 88 60 5
2006 Single race Cup awards:
    C-Scow Memorial Day Cup Race:                   Burgum Family (LP1)
     Open Fleet Memorial day Cup Race:              Mike Ostbye (Pursuit)
     C-Scow Ostbye Club-June 11th:                       David Schlossman (LP2)
     C-Scow 4th of July Cup Race:                          Burgum Family (LP1)
     Open Fleet 4th of July Cub Race:                    Mike Ostbye (Pursuit)
     C-Scow PLPOA Cup Race July 9th:                 Burgum Family (LP1)
     C-Scow Labor Day Cup Race:                          Burgum Family (LP1)
     Open Fleet Labor Day Cup Race:                    Roger Stadum (UM7)
 2006 Special Awards:                           
     Most Improved Sailor:                                      Dick Cadinha (Wave Dancer)       
     Turn Turtle Award:                                            Gary Ostbye (LP7)        

2005 Open Fleet Final
 
Captain/Boat   Boat type points/  place
M Ostbye/Pursuit S-2 6.9     50 1
B Schlossman's/Zing F24 MK11     41 2
Peltier's/Island Rhythm Seaward 26     41 3
Dan Sprouls/Johnson 18 J-18     41 4
Stan Furr/Hobie Get-a-way H getaway     28 5
Bredlow's/Gumbo/420 Flying Scot     25 6
Leonard's/The Luna Danza S-2 6.9     20 7
Eric Spray/Laser Laser     19 8
 Riley's/ Catilina 25       8 9
Bruce Ness/Justitium S-2 6.9       7 10
R Loberg/Coup de Vent Capri 16.5       5 11
Dick Chadinha/ Wave Dancer H260       4 12
Nelson/Northern Comfort Balboa 26       3 13
2005 C Scow June Series 
Captain/    Final
Sail number   points Position
Gary Ostbye/ LP 7 Place        3              1
Burgum Family/ LP 1 Place        3              1
David Schlossman/ LP 2 Place        6              3
Rick Burgum LP/ 88 Place        6              3
2005 C Scow Summer Series 
Captain/  Final
Sail number   points Position
Burgum Family/ LP 1 Place        16             1
David Schlossman/LP 2 Place        25             2
Gary Ostbye/ LP 7 Place        31             3
Rick Burgum/ LP 88 Place        47             4
2005 Single race Cup awards:
    C-Scow Memorial Day Cup Race:                   Rick Burgum (LP88)
     Open Fleet Memorial day Cup Race:              Mike Ostbye (Pursuit)
     C-Scow Ostbye Club-June 13th:                       Gary Ostbye (LP7)  6/19/05
     C-Scow 4th of July Cup Race:                          Ben Burgum (LP 1)
     Open Fleet 4th of July Cub Race:                    Peltier's (Moonlight Express)
     C-Scow PLPOA Cup Race July 10th:              Burgum Family (LP1)
     C-Scow Labor Day Cup Race:                      
                                   2005 Special Awards:
     Most Improved Sailor:                                    Carol Schlossman (Zing)
     Turn Turtle Award:                                          David Schlossman (LP2)
   
2004 Open Fleet Final
 
Captain/Boat   Boat type points/  place
Peltier's/Moonlight Express H260     56 1
M Ostbye/Pursuit S-2 6.9     54 2
Dan Sprouls/Johnson 18 J-18     48 3
Leonard's/The Luna Danza S-2 6.9     38 4
Bredlow's/Gumbo/420 Flying Scot     34 5
 Riley's/ Catilina 25     30 6
B Schlossman's/F24 Mk11 F24 MK11     27 7
Dick Berg/Intrepid  S-2 6.9     27 8
Chris Bredlow/Laser Laser     19 9
R Loberg/Coup de Vent Spindrift 22     18 10
Brandon Wilson/C-420 C-420     18 11
Dick Chadinha/ Wave Dancer H260     16 12
Sam Woolever/C-420 C-420     16 13
Dave Geske/Hobie 16 Hobie 16       3 14
Bill Brunton/Hunter 23.5 H23.5       -
Ribeiro's/Missadventure H260       -
2004 C Fleet June Series  
Captain/      Final
Sail number   points Position
David Schlossman/ LP 2 Place        6           1
Gary Ostbye/ LP 7 Place      10           2
Burgum Family/ LP 1 Place      14           3
2003 C Fleet Summer Series
Captain/  Final
Sail number   points Position
Burgum Family/ LP 1 Place      13           1
David Schlossman/ LP 2 Place      21           2
Gary Ostbye/ LP 7 Place      24           3
Rick Burgum LP/ 88 Place      33           4
Earling Opskar/LP 9 Place      37           5
2004 Single race Cup awards:
    C-Scow Memorial Day Cup Race:                Gary Ostbye LP7     
     C-Scow Ostbye Club-June 13th:                    Jeff Schlossman LP2
     C-Scow 4th of July Cup Race:                       Burgum Family(Ben) LP1
     Open Fleet 4th of July Cup Race:                 Mike Ostbye-Pursuit
     C-Scow PLPOA Cup Race July 11th:            Rick Burgum LP88
     C-Scow Labor Day Cup Race:                       Burgum Family(Julie) LP1
                                   2004 Special Awards:
     Most Improved Sailor:                                    David Schlossman
     Turn Turtle Award:                                             Jeff Schlossman
 
2003 Open Fleet
Captain/Boat   Boat type points/  place
M Ostbye/Pursuit S-2 6.9     50 1
Peltier's/Moonlight Express H260     41 2
Dan Sprouls/Johnson 18 J-18     41 3
Bredlow's/Gumbo Flying Scot     41 4
Leonard's/The Luna Danza S-2 6.9     35 5
Dick Berg/Intrepid  S-2 6.9     32 6
Dave Geske/Hobie 16 Hobie 16     29 7
Riley's/ Catilina 25     26 8
Ribeiro's/Missadventure H260     22 9
R Loberg/Coup de Vent Spindrift 22     12 10
Dick Chadinha/ Wave Dancer H260       6 11
Bill Brunton/Hunter 23.5 H23.5       4 12
2003 C Fleet June Series
Captain/    Final
Sail number points Position
Burgum Family/ LP 1      10 1
Jeff Schlossman/ LP 2      20 2
Rick Burgum LP/ 88      23 3
Gary Ostbye/ LP 7      25 4
Angie Ostbye/LP48      32 5
2003 C Fleet Summer Series
Captain/  Final Final
Sail number points Position
Jeff Schlossman/ LP 2      21 1
Burgum Family/ LP 1      24 2
Gary Ostbye/ LP 7      27 3
Rick Burgum LP/ 88      48 4
Angie Ostbye/LP48      48 5
03 C-Fleet Cup race results:
    C-Scow Memorial Day Cup Race:       Jeff Schlossman/LP2
     C-Scow Ostbye Club-June 15th:              Doug Burgum/LP1
     C-Scow 4th of July Cup Race:                   Gary Ostbye/LP7
     C-Scow PLPOA Cup Race July 13th:  Jeff Schlossman/LP2
     C-Scow Labor Day Cup Race:             Jeff Schlossman/LP2
2003 Most Improved Sailors:           Bob & Bruce Leonard
2003 Turn Turtle Award:                  Jeff Schlossman
   
2002 Open Fleet Final Positions
  Best Six Races Count  
Place   Points
1 Ostbye, Mike & Linda 46
2 Peltier, Jeff & Anne 39
3 Bredlow, Chris & Donna 33
4 Ribeiro, Ed & Sue 30
5 Berg, Richard 27
6 Leonard, Bob & Bruce 16
7 Wilson, Wade & BJ 16
8 Loberg, Rhonda 15
9 Riley, Tom & Ann 15
10 Van Amberg, Jerry & Janet 4
11 Crawford, Mike & Marge 2
12 Hanson, Ron & Cathy 2
02 C Scow Spring Series Final Positions
Place Boat Skipper Points
1 LP2 Jeff Schlossman 8.7
2 LP7 Gary Ostbye 20.4
3 LP1 Burgum Family 25.4
4 LP88 Rick Burgum 49.7
02 C Scow Summer Series Final Positions
Place Boat Skipper Points
1 LP1 Burgum Family 29
2 LP7 Gary Ostbye 31.8
3 LP2 Jeff Schlossman 34.7
4 LP48 Angie Ostbye 83.1
5 LP88 Rick Burgum 83.7
Memorial Day Cup Jeff Schlossman
Ostbye Cup Burgum Family
4th of July Cup Jeff Schlossman
Labor Day Cup Burgum Family
Most Improved Sailor Anne Peltier
Turn-Turtle Award Chris Bredlow
     
2001 season
Open Fleet
Boat type/Name captain Final score Final place
Flying Scott/2049 Gumbo Chris Bredlow 6 1
Hunter 260/Moonlight Express Jeff Peltier 8 2
S2 6.9/Pursuit Mike Ostbye 11 3
Hunter 260/ Miss Adventure Susan Ribeiro 14 4
Spindrift 22/Vent de Coup Rhonda Loberg 16 5
McGreger 25 Bob Bob / Eric 17 6
Holder 20/ Tom Riley 18 7
S2 6.9/Intrepid Dick Berg 18 7
Scow Trophy Races
Memorial Day Cup Brad Burgum
Ostbye Cup (June 10) Gary Ostby
4th of July Cup
PLPOA Cup (July 8)
Labor Day Cup Doug Burgum
2000 season
Open Fleet
Boat type/Name captain Final score Final place
Hunter 260/Moonlight Express Jeff Peltier 15 1
Flying Scott/2049 Gumbo Chris Bredlow 22 2
Johnson 18/ Dan Spoules 29 3
S2 6.9/Pursuit Mike Ostbye 30 4
Holder 20/ Tom Riley 32 5
McGreger 26/Sails Call Terry Lacy 33 6
McGreger 25 Bob Peterson 34 7
Balboa 26/Northern Comfort James Buhr 36 8
Spindrift 22/ Rhonda Loberg 36 8
Bayliner 27/ Greg Gronas 36 8